Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tidningar och tidskrifter
Referensnummer: NGM 2018/792
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av förmedlingstjänst av svenska och utländska tidningar och tidskrifter i fysisk form, inklusive ev. elektronisk version och/eller tjänst (t.ex. artikelarkiv och liknande), för folk- och skolbiblioteken i Vellinge kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar, 92511000 Bibliotekstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen