372017-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – FFV:s fd kemtvätt i Hagfors, kompletterande utredning och projektering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFFV:s fd kemtvätt i Hagfors, kompletterande utredning och projektering
BeskrivningUppdraget omfattar kompletterande utredningar samt projektering och fastställande av efterbehandlingsåtgärd av FFVs gamla tvätteri i Hagfors.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111137:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 90700000 Miljötjänster, 90730000 Spårning, övervakning och återställning av föroreningar