Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stor Skåpbil
Referensnummer: KS 2023/0400
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34136000 Skåpbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds Renhållningsverk, genom Lunds kommuns upphandlingsenhet, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av en fabriksny lastbil med påbyggt skåp
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34130000 Motorfordon för godstransport, 34134100 Lastbilar med flak
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen