372081-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Daisyspelare och fickminne
Referensnummer: SLSO 1805-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att anskaffa produkter så som fickminnen (enklare och avancerade) Daisyspelare (portabla och stationära).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 32332100 Diktafoner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
SLSO avser upphandla produkter utefter annonserad kravspecifikation, fickminnen samt Daisy spelare.