37212-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: Underhåll av hissar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling hisservice 2018-2021
Referensnummer: 18/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50750000 Underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förfrågan avser periodisk tillsyn samt reparation i form av fullserviceavtal rörande hissar och portar i bostadsområde inom avtalat område och i den omfattning som framgår av förfrågningsunderlaget.
Byggnaderna hyrs ut till bostäder, servicehus, dagcentraler, förskolor, kök, motionshallar, samlingslokaler, kontor, förråd, garage, p-platser mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen