372138-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av konsultstöd vid upphandlingar främst inom entreprenad och fastighetsförvaltning
Referensnummer: Dnr 2020-00393
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär att konsulten ska kunna arbeta med hela eller delar av upphandlingsprocessen från behovs- och marknadsanalys (förstudie) till det att kontrakt tecknas. Det kan också vara aktuellt att bistå i utveckling och kvalitetssäkring av beställarens arbetsprocesser och rutiner upphandling och avtalsförvaltning för att säkerställa avtalsefterlevnad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen