372148-2026 - Resultat
Sverige – Sportkläder – Tävlingskläder
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTävlingskläder
BeskrivningFörsvarsmakten avser att upphandla ett rikstäckande ramavtal med en leverantör för att täcka Försvarsmaktens behov av tävlingskläder för nationella och internationella tävlingar och funktionskläder tävling som används av aktiva före/efter tävling samt ledare/tränare/motsvarande.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18412000 Sportkläder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120443:Lot:1
Optioner
Beskrivning av alternativenEnligt förfrågningsunderlaget