Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skanner objektsglas
Referensnummer: UC-2017-53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38520000 Skannrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandlande myndigheter ser Skanner objektglas som ett strategiskt anbudsområde som behöver hållas ihop.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38500000 Apparater för kontroll och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen