372183-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Stabsansvarig projekt Årstafältet/Östberga och Söderstaden
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStabsansvarig projekt Årstafältet/Östberga och Söderstaden
BeskrivningUppdraget avser konsultuppdrag som stabsansvarig inom projekt Årstafältet/Östberga och Söderstaden.
Intern identifierareE2026-01532
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStabsansvarig projekt Årstafältet/Östberga och Söderstaden