3722-2022 - ResultatSverige-Säter: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säterbostäder AB Företag- och Fastighetsförsäkringsupphandling
Referensnummer: 21/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Marsh AB hjälper Säterbostäder AB att upphandla företag- och fastighetsförsäkring.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen