37225-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Redovisning och revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: UH-2017-87
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandlingen omfattar tre uppdragsområden:
1. Revisionsintyg för forskningsprojekt finansierade av amerikanska federala medel
2. Revisionsintyg för övriga externfinansierad verksamhet och konsultation
3. Internrevisionstjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Uppdrag 1. Revisionsintyg för forskningsprojekt finansierade av amerikanska federala medel.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79210000 Redovisning och revision, 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdrag 2. Revisionsintyg för övriga externfinansierad verksamhet och konsultationer.
Del nr: 2
Uppdrag 3. Internrevisionstjänster
Del nr: 3