372256-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning och underhåll av återvinningsstationer
Referensnummer: 2023-048
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar städning av återvinningsstationer, runt insamlingsbehållarna och underhåll i form av skötsel av området runt behållarna, bortforsling av dumpningar, klottersanering, omdekalering samt bättringsmålning av behållare. Uppdraget omfattar också snöröjning och halkbekämpning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90620000 Snöröjning, 90690000 Klottersanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen