372258-2017 - ResultatSverige-Ludvika: Fyrhjulsdrivna fordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personbilar-4WD-2017.
Referensnummer: GNU 2017/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34113000 Fyrhjulsdrivna fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för successiva köp av fyrhjulsdrivna personbilar, med lågt- och högt insteg (SUV) samt pickuper med tillhörande service. Det är möjligt att ge anbud för varje kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
BORLÄNGE – ”PERSONBIL (SUV) – 4WD”
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34113000 Fyrhjulsdrivna fordon, 34111100 Herrgårdsvagnar, 34111200 Bilar av sedanmodell
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
FALUN – ”PERSONBIL (SUV) – 4WD”
Del nr: 2
GAGNEF – ”PERSONBIL (SUV) – 4WD”
Del nr: 3
HEDEMORA – ”PERSONBIL (SUV) – 4WD”
Del nr: 4
LUDVIKA – ”PERSONBIL (SUV) – 4WD”
Del nr: 5
SÄTER – ”PERSONBIL (SUV) – 4WD”
Del nr: 6
BORLÄNGE – ”PERSONBIL – 4WD”
Del nr: 7
FALUN – ”PERSONBIL – 4WD”
Del nr: 8
GAGNEF – ”PERSONBIL – 4WD”
Del nr: 9
HEDEMORA – ”PERSONBIL – 4WD”
Del nr: 10
LUDVIKA – ”PERSONBIL – 4WD”
Del nr: 11
SÄTER – ”PERSONBIL – 4WD”
Del nr: 12
BORLÄNGE – ”PICKUP – 4WD”
Del nr: 13
FALUN – ”PICKUP – 4WD”
Del nr: 14
GAGNEF – ”PICKUP – 4WD”
Del nr: 15
HEDEMORA – ”PICKUP – 4WD”
Del nr: 16
LUDVIKA – ”PICKUP – 4WD”
Del nr: 17
SÄTER – ”PICKUP – 4WD”
Del nr: 18