372272-2017 - ResultatSverige-Kristianstad: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Husgeråd.
Referensnummer: 1604288
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skånes upphandling av Husgeråd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221000 Köksutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39221110 Porslin, 39221120 Koppar och glas, 39221123 Dricksglas, 39221180 Köksredskap, 39221210 Tallrikar, 39221240 Skålar, 39221250 Glaskaraffer, 39240000 Bestick, 39710000 Elektriska hushållsapparater, 39711310 Elektriska kaffebryggare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen