372283-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Delar och tillbehör till hörapparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insatser till Hörapparater.
Referensnummer: UE/160187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33185100 Delar och tillbehör till hörapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Insatser till hörapparater.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Produktspecifika krav på insatser till hörapparater för vuxna
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Produktspecifika krav på insatser till hörapparater för barn
Del nr: 2