Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksutensilier.
Referensnummer: Kst 2017/125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfälla kommun avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör för att tillgodose kommunens behov av diverse utrustning till kök så som porslin, glas, bestick, redskap, kantiner och annan diverse köksutrustning samt maskiner (storköksmaskiner och hushållsmaskiner), vagnar och vågar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39221000 Köksutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39221110 Porslin, 39221120 Koppar och glas, 39221130 Matbehållare, 39221200 Bordsservis, 39221210 Tallrikar, 39223000 Skedar, gafflar, 39240000 Bestick, 39314000 Utrustning för industrikök
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen