372288-2017 - ResultatSverige-Öckerö: Lastbilar med flak
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Treaxlig lastväxlare med styrbar löpaxel.
Referensnummer: UH201747
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34134100 Lastbilar med flak
II.1.4.
Kort beskrivning
Öckerö kommun inbjuder till att inkomma med anbud gällande 1 styck treaxlig lastväxlare med styrbar löpaxel.
Allmän beskrivning:
Öckerö kommun, nedan kallat Kommunen, inbjuder härmed till att inkomma med anbud som syftar till att teckna avtal gällande inköp av en (1) styck tung lastbil med styrbar löpaxel.
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kommunens behov av en styck tunglastbil till kretsloppsenheten.
Kommunen förbinder sig inte att avropa bestämd kvantitet eller värde.
Upphandlande myndighet:
Upphandlande myndighet är Öckerö kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen