372294-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Odlingssubstrat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mikrobiologiska Substrat och Färdiggjutna agarplattor
Referensnummer: 18/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24931250 Odlingssubstrat
II.1.4.
Kort beskrivning
Mikrobiologiska Substrat och färdiggjutna agarplattor till Västra Götalandsregionens Mikrobiologiska laboratorier (SU, NU och SÄS).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen