Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandslang och kopplingar
Referensnummer: RÖG 2019/0210 053
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44482100 Brandslangar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar RTÖG:s behov av brandslangar och kopplingar. Brandslangen ska vara utformad för räddningstjänstens professionella användande. Anbudsgivaren ska även ha möjlighet att utföra service och reparation av offererade produkter
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44482100 Brandslangar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen