Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive handlingar för ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: TendSign Land: Sverige Internetadress: https://tendsign.com/doc.aspx?ID=113689&Goto=Docs
Produktion, transport och distribution av gas och värme
Elektricitet
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande enhetens benämning på upphandlingen Mekaniskt underhåll inkl. licenssvetsning i pannor och kringutrustning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Jönköpings län.
Nuts-kodSE211 Jönköpings län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Underhåll av tryckkärl, roster m.m. såsom vanligt förekommande mekaniskt arbete.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45259300 Reparation och underhåll av värmeverk, 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar, 45262680 Svetsning, 50000000 Reparation och underhåll, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner