2. Förfarande
Förfarande
Titel: Enteral utrustning 2025, SLL982
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Enteral utrustning och innehåller delområden som Gastrostomiportar, matningsslangar, olika typer av sonder, enterala sprutor med tillbehör, amningsprodukter m.m
Intern identifierare: FSN 2024-0069
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33692200 Produkter för parenteral nutrition
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000