Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster - Bygg
Referensnummer: 17-0294
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar byggtjänster enligt i upphandlingsunderlaget angivna förutsättningar och kategorier.
Ytterligare information om upphandlingsföremålen framgår av upphandlingsunderlaget med tillhörande bilagor.
Inledning
Liseberg AB, nedan kallad Liseberg, genomför en upphandling av "Ramavtal - Hantverkstjänster Bygg". Liseberg inbjuder Entreprenörer till anbudslämning enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45212130 Byggnation av nöjespark, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen