Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Litteratur
Referensnummer: KLF 2021/743
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22110000 Tryckta böcker
II.1.4.
Kort beskrivning
Luleå kommun upphandlar ett nytt avtal gällande litteratur.
Upphandlingen består av tryckta- och ljudböcker.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 1
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22110000 Tryckta böcker, 39155100 Biblioteksutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen