See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende förvaltnings- och utvecklingstjänster för Applikationer och Webb
Beskrivning: Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och består av två självständiga Anbudsområden enligt följande: - Anbudsområde 1 - förvaltnings- och utvecklingstjänster för Applikationer avser Regionen att teckna ramavtal med maximalt fyra (4) ramavtalsleverantörer. - Anbudsområde 2 - förvaltnings- och utvecklingstjänster för Webb avser Regionen att teckna ramavtal med maximalt fyra (4) ramavtalsleverantörer. Avrop från ramavtalet kommer att ske utifrån förnyad konkurrensutsättning.
Intern identifierare: RS 2023-0764
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72253200 Stödtjänster för system, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Svarsformulär för båda Anbudsområdena
Beskrivning: (A) Avser önskade svar för båda Anbudsområdena. Denna delen är bara ett svarsformulär med frågor som berör både applikation och webb. Ingen leverantör tilldelats eller kontrakt skrivet för denna delen.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1- förvaltnings- och utvecklingstjänster för Applikationer
Beskrivning: - Anbudsområde 1 - förvaltnings- och utvecklingstjänster för Applikationer avser Regionen att teckna ramavtal med maximalt fyra (4) ramavtalsleverantörer.
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72253200 Stödtjänster för system, 72260000 Programrelaterade tjänster
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 - förvaltnings- och utvecklingstjänster för Webb
Beskrivning: - Anbudsområde 2 - förvaltnings- och utvecklingstjänster för Webb avser Regionen att teckna ramavtal med maximalt fyra (4) ramavtalsleverantörer.