Huvudsaklig CPV-kod 50220000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för delområden finsnickeri, lackering och smide för restaurering av äldre järnvägsvagnar. Avtal kommer att tecknas med en (1) entreprenör/delområde.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45421000 Snickeriarbeten, 50224000 Renovering av vagnpark, 50224200 Renovering av passagerarvagnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen