2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal- Tekniska konsulter inom berg/stål/betong i tunnlar och undermarksmiljö
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende leverans av Tekniska konsulter inom berg/stål/betong i tunnlar och undermarksmiljö till koncernen Göteborg Energi. Ramavtalet omfattar Tekniska konsulttjänster inom fyra delområden: Bergteknik Geoteknik Hydrogeologi Betong- och stålkonstruktioner i undermarksmiljö
Intern identifierare: 23-0048
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: . Mall 2020 Förhandlat förfarande Gbg Energi (1)
Mängd: 2 000 arbetade timmar