Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster "Projektledare inom digital teknisk dokumentation"
Referensnummer: T2018-02273
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stads trafikkontor inbjuder till anbudsgivning avseende IT-konsulttjänster för projektledning av ett pilotprojekt för mottagande och upprättande av förvaltning av digital teknisk dokument från stadsutvecklings- och infrastrukturprojekt, samt option på ytterligare uppdrag inom samma kompetensområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen