372654-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Ögonsjukvård
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kataraktoperationer.
Referensnummer: LD17/03073
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121281 Ögonsjukvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar kataraktoperationer som ska utföras under helgdagar vid Ögonkliniken, Falu lasarett.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen