Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbränning av kommunalt-, verksamhets- och farligt avfall.
Referensnummer: 22233
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Förbränning av kommunalt-, verksamhets- och farligt avfall från fem (5) kommuner, Lycksele (LAVAB), Storuman, Åsele, Vilhelmina och Dorotea Kommun
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513300 Avfallsförbränning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
ca 40 000 000 SEK på 4 år