2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel - Grossist
Beskrivning: Upphandlingen omfattar livsmedel till Varbergs kommuns måltidsverksamhet samt viss caféverksamhet och kommer att resultera i ett ramavtal för löpande avrop av det samlande behovet under avtalstiden. Den innefattar färskvaror, kolonialvaror, torrvaror, kylvaror, och frysvaror.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001