372708-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Isoleringsarbeten – Teknisk isolering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknisk isolering
Beskrivning: Avser ramavtal för isoleringsarbeten i beställarens produktionsanläggning. Det kan vara till exempel isolering på kraftvärmeverket Västermalmsverket men även på beställarens andra anläggningar i Falun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45320000 Isoleringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133015:Lot:1