Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Industriellt skiktröntgensystem, 3D Computed Tomography (3D CT)
Referensnummer: 935-A099.839/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av ett komplett industriellt skiktröntgensystem, även kallat 3D Computed Tomography (3D CT).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33111000 Röntgenapparatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen