See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS-Konsult EL Nybyggnad av Förskola, Skola och Sporthall, Åryd
Beskrivning: Projektet omfattar rivning av befintliga verksamhetslokaler och nybyggnad av Förskola för ca 100 barn, Skola F-6 för ca 175 barn, storkök med kapacitet för ca 400 portioner samt lokal för skol- och folkbibliotek som planeras byggas på befintlig tomt. På angränsande fastighet (där idag planärende pågår) skall sporthall med spelmått 20x40 m² med tillhörande omklädnadsrum projekteras.
Föregående meddelande: 123456-2023
Intern identifierare: 2026-00018-11
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000