2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster inom kommunikation
Beskrivning: Upphandlingen omfattar bemanningstjänster inom kommunikation för att täcka temporära personalbehov inom främst följande befattningar: - Innehållsproducent - Webbredaktör - Skribent/journalist, redaktör - För intern och/eller extern kommunikation - Projektkoordinator - Projektledare webb/digital - Projektkommunikatör - Pressansvarig - Content manager
Intern identifierare: 26/67
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000