2. Förfarande
Förfarande
Titel: Plog och saltbilstur
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Plog och saltbilstur enligt digitala kartor och kommer att resultera i ramavtal av det samlade behovet under avtalstiden. Upphandlingen omfattar även uppsättning och nedtagning av snökäppar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34144420 Saltspridare, 34927100 Vägsalt, 43313000 Snöplogar och snöslungor, 43313100 Snöplogar, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning