See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Tekniska konsulter - Projektering mark/VA
Beskrivning: Orust kommun upphandlar ramavtal avseende tekniska konsulter - "Projektering mark/VA" Beställaren avser att teckna ramavtal med maximalt tre (3) konsulter. Ramavtalstiden är fyra (4) år med ensidig rätt för beställaren att säga upp ramavtalet efter 24 månader med en uppsägningstid om tre (3) månader. Omfattningen av upphandlingen i detalj framgår av upphandlingsdokumentet i sin helhet.
Intern identifierare: Dnr. 10-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000