372866-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Taxitjänster – Linjelagd färdtjäst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLinjelagd färdtjäst
BeskrivningUpphandlingen omfattar linjelagd färdtjänst till och från daglig verksamhet för ca 80 personer inom Kungälvs kommun.
Intern identifierareKS2024/1407
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 34114000 Specialfordon, 34114300 Färdtjänstfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLinjelagd färdtjäst