2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetskläder och skyddsutrustning
Beskrivning: Upphandlingen avser upphandling av arbetskläder, arbets- och skyddsskor samt skyddsprodukter till samtliga serviceverksamheter på avropsberättigades verksamheter. På Chalmers och Göteborgs universitet förekommer olika typer av serviceverksamheter och forskningsmiljöer såsom posthantering, städning av lokaler/ytor, fastighetsskötsel, montering, verkstadsmiljöer med mera, där personalen är i behov av arbetskläder, arbets- och skyddsskor samt skyddsprodukter.
Intern identifierare: EUI 24 041
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000