SkandiaPorten - kajförstärkningar, en totalentreprenad i partnering
Referensnummer: 170-20006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45241100 Anläggningsarbeten för kajer
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser projektering och kajförstärkning i Skandiahamnen som en följd av att farleden in till Göteborgs hamn ska fördjupas.
En kort sammanfattning av vad upphandling avser finns bifogat på engelska.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45252124 Muddrings- och pumpningsarbeten, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen