37313-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Registrering och registervård
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
I FMV:s uppdrag mot Försvarsmakten ingår att registrera information om den materiel som anskaffats samt förvalta de stödsystem som hanterar den informationen. För att säkerställa att FMV ska kunna uppfylla sitt uppdrag upphandlas ett ramavtal som omfattar registrering och registervård i FM/FMV:s stödsystem.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.