373139-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård till Jordbruksverkets regionkontor
Referensnummer: 2.5.11-12539/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att lämna anbud
Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud på Lokalvård av Jordbruksverkets regionkontor som finns i landet.
Upphandlingens värde, inklusive alla regionkontors kvartalkostnad, är cirka 500 000 SEK/år.
Upphandlingen är indelad i fem (5) stycken regionkontor med ett kontor i följande områden:- Alnarp- Helsingborg- Skara- Söderhamn
— Uppsala
Uppgiften om volym/regionkontor är bara en vägledning och kan därför komma att variera under avtalstiden.
I Förfrågningsunderlaget så benämms regionkontor som lokalkontor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen