2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsumentförpackade livsmedel via webbshop till Gävle Kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för köp av konsumentförpackade livsmedel och enklare husgeråd ﴾non‐food﴿ via webbshop till verksamheter inom Gävle Kommun. Detta avtal omfattar ej köp av konsumentförpackade livsmedel i butik. Köp ska kunna genomföras via leverantörens webbshop. Leverantören ska tillhandahålla ett fullsortiment av livsmedel d.v.s. färskvaror ﴾mejeri, frukt och grönt, kött/charkprodukter, bröd﴿, djupfrysta varor, kolonialvaror, non‐food ﴾exempelvis hygienartiklar och enklare husgeråd﴿. Leverantören ska även tillhandahålla glutenfria, mjölkfria och laktosfria varor.
Intern identifierare: 16191
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 9 Konsumentförpackade livsmedel
Beskrivning: Köp ska kunna genomföras via leverantörens webbshop. Leverantören ska tillhandahålla ett fullsortiment av livsmedel d.v.s. färskvaror ﴾mejeri, frukt och grönt, kött/charkprodukter, bröd﴿, djupfrysta varor, kolonialvaror, non‐food ﴾exempelvis hygienartiklar och enklare husgeråd﴿. Leverantören ska även tillhandahålla glutenfria, mjölkfria och laktosfria varor.
Intern identifierare: Anbudsområde 9 Konsumentförpackade livsmedel