2. Förfarande
Förfarande
Titel: ARN Elinstallationer i försörjningstunnlar
Beskrivning: Vi övergår till ett förhandlat förfarande utan föregående annonsering. Utföra installationsarbeten inom området ventilation i försörjningstunnlar inom Stockholm Arlanda Airport. Ritningar kommer att tillhandahållas via ASK-rum under upphandlingen men även under projektets gång.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114287:Lot:1