373229-2019 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Socialvård och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Socialsekreterare
Referensnummer: A 19-021 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun avser att upphandla socialsekreterartjänster för myndighetsutövning avseende mottagning, utredning och uppföljning av beslutande insatser. Dessa ska kunna avropas vid arbetsanhopning eller vid särskilda ärenden. Denna upphandling riktar sig till bemanningsföretag som kan leverera denna personalkategori under avtalstiden.
Detta är en rangordnad upphandling där beställaren har för avsikt att teckna avtal med maximalt fem (5) leverantörer per område, förutsatt att det finns fem godkända anbud per område. Avrop kommer att ske rangordnat, där den leverantör som har lägst pris avropas som rang ett (1). Tackar rang ett (1) nej får rang två (2) tillfrågas och så vidare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
A, Barn och unga
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
B, Missbruk och beroendefrågor
Del nr: 2
C, Familjerätt
Del nr: 3
D, Försörjningsstöd
Del nr: 4
E, Omsorgsverksamhet, biståndsbedömning/LSS handläggare
Del nr: 5
F, Våld i nära relationer
Del nr: 6