373233-2019 - ResultatSverige-Boden: Lastbilar med flak
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil- och anläggningsmaskiner
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34134100 Lastbilar med flak
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser ett ramavtal med flera leverantörer där entreprenören åtar sig att för beställarens räkning tillhandahålla anläggningsmaskiner med förare, lastbilar för anläggningsändamål med förare på löpande räkning efter beställarens behov. Tjänsterna utförs normalt inom hela Bodens kommuns areal med koncentration till centralorten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34134100 Lastbilar med flak, 34142300 Dumprar, 34144710 Hjullastare, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43221000 Väghyvlar, 43261100 Lastmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen