Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling nytt särskilt boende
Referensnummer: SOC 2017/209
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Falkenbergs kommun inbjuder härmed till att lämna anbud gällande upphandling av byggnation och drift av ett nytt särskilt boende innefattande 60 lägenheter/platser för äldre i Falkenbergs kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen