373326-2023 - ResultatSverige-Östersund: Rivning av byggnader och schaktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Landstingsbostäder i Jämtland AB - Rivning byggnader Önevägen 21-23
Referensnummer: UH-2023-107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45110000 Rivning av byggnader och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av rivningsentreprenaden avseende byggnader på Önevägen 21-23 i Östersund.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enligt förfrågningsunderlag.