373333-2017 - ÄndringSverige-Luleå: Energi och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elhandelstjänster 2017.
Referensnummer: 511-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Norrbotten vill nyttja den nordiska handeln med el för att erhålla lägsta möjliga kostnad för el till Region Norrbottens fastigheter.