2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för underhållsarbete avseende Styr- och övervakningssystem på fältnivå
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för underhållsarbete för styr- och övervakningssystem på fältnivå i beställarens förvaltade egendom, samt mindre om- och tillbyggnad av befintliga system. Upphandlingen är uppdelad i två avtalsområden: 1. Fabrikat Schneider, Regin 2. Fabrikat Trend, SAIA och Siemens
Intern identifierare: FSK 2023/422
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51900000 Installation av styr- och reglersystem
Ytterligare klassificering (cpv): 31682210 Instrumenterings- och styrsystem, 32235000 Slutet övervakningssystem, 32441100 Övervakningssystem för fjärrmätning, 32573000 Kommunikationsstyrsystem, 35125000 Övervakningssystem, 48151000 Datorstyrsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Fabrikat Schneider och Regin
Beskrivning: Underhållsarbete för styr- och övervakningssystem på fältnivå i lokaler med pågående verksamhet samt mindre om- och tillbyggnad av befintliga system
Intern identifierare: 1. Fabrikat Schneider och Regin
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Fabrikat Trend och SAIA och Siemens
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för underhållsarbete för styr- och övervakningssystem på fältnivå i Beställarens förvaltade egendom, samt mindre reparation, om- och tillbyggnad av befintliga system.
Intern identifierare: 2. Fabrikat Trend och SAIA och Siemens