AD01 Reningsanläggning för lakvatten vid Brudaremossen, Delentreprenad DE01 Maskin, Bygg, VVS, Mark.
Referensnummer: Förfrågan nummer: 535
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45252100 Byggnation av anläggning för behandling av avlopp
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser nybyggnad av reningsverksbyggnad för rening av lakvatten från Brudaremossens deponi, innehållande processanläggning med tillhörande utrymme för el, VVS, reservkraft, personal samt utjämningsbassäng i källarplan. I objektet ingår även arbeten i mark i anslutning till den nya anläggningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232421 Reningsverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Objektet avser nybyggnad av reningsverksbyggnad för rening av lakvatten från Brudaremossens deponi, innehållande processanläggning med tillhörande utrymme för el, vvs, reservkraft, personal samt utjämningsbassäng i källarplan. I objektet ingår även arbeten i mark i anslutning till den nya anläggningen.